Ürün Adı
Kombi-Fill Rotatif Tartılı Dolum & Kapatma Makinaları
Marka Tip
Kombi Serisi ( Load-Cell' li Dolum )
Kapasite
3.000 bph - 15.000 bph arası
Enerji Tüketimi
8 - 18 kW
Ölçüler
2850 x 1400 x 2100 mm
Ağırlık
2150
Açıklama
KOBEMAK tam otomatik load-cell' li rotatif  dolum makinaları;  bitkisel yağ, motor yağları ve kozmetik  ürünlerde minimum 2000 şişe (kutu) / saat ve daha yüksek kapasitlerde  dolum, kapatma işlemlerini senkronizasyon içerisinde gerçekleştirir. Makinaların modeli ve dolum-kapatma sistemi; doldurulacak ürün , ambalaj  ( PET , Cam , Teneke) ve kapak tipine çeşitlilik gösterir.
 
Tam otomatik makinalarımızın tasarım presibi verimlilik üzerine olup amacımız son kullanıcının makinayı uzun seneler performans kaybı yaşamadan tam kapasite ile kullanmasıdır. Tüm modeller; kullanım kolaylığı, ambalaj - ürün çeşitliliği, kolay bakım ve temizlime unsurları ön planda tutularak tasarlanıp, üretilmektedir.
Teknik Özellikler

Çalkalama İşlemi:

Ürün ambalajlarınızın çalkalanması, özel tasarlanmış çalkalama çeneleriyle şişelerin boyunlarından tutulup 180° döndürülerek gerçekleştirilir. Çalkalama bloğunda, dolum yapmayı planladığınız ürünün özelliklerine bağlı olarak, su, filtreden geçirilmiş steril hava veya azot gibi maddeler şişelere püskürtülebilir. Çalkalama çenelerinde şişe bulunmadığında, çalkalama valfleri otomatik olarak kapanarak enerji ve su tasarrufu sağlar.

Dolum İşlemi:

Hassas dolum, Load-Cell'li (tartarak) dolum sistemi sayesinde sağlanır. Maksimum hijyen için, nozulların şişeyle teması bulunmaz. Dolum nozulları, dolum tankının üzerine yerleştirilmiş Load-Cell (Hassas terazi) tarafından kontrol edilir. Her nozul için ayrı bir hassas terazi cihazı bulunur, bu sayede her şişe aynı seviyede ve hacimde doldurulur. Ayrıca, kapalı devre CIP sistemiyle uyumludur ve değişik ürün/şişe hacimlerine göre operatör panelinden kolaylıkla ayar yapılabilir.

Kapatma İşlemi:

Makina gövdesine, şişe ve kapak türüne uygun olarak monte edilen kapatma sistemi, otomatik kapak beslemesi (elevatör) ile makina çalışma hızına senkronize şekilde işler.

Genel Özellikler:

Bu dolum hattının temel özellikleri şunlardır:

  • Tam otomatik PLC kontrollü işleyiş
  • Geniş dokunmatik renkli operatör paneli
  • İnvertör kullanılarak ana tahrik motoru ve konveyör motorlarının elektronik hızı ayarlanabilir
  • Bakım kolaylığı sağlamak üzere merkezi yağlama sistemi
  • Paslanmaz çelik elektrik kumanda panosu

Opsiyonel Uygulamalar:

Opsiyonel olarak aşağıdaki uygulamalar mevcuttur:

  • Azot damlatma sistemi, dolumdan hemen önce sıvı azot damlatarak ürünün raf ömrünü uzatır ve depolama/nakliye sırasında şişenin dayanıklılığını artırır.
  • Kapakların sterilizasyonu için UV lamba kullanımı, kapatma işlemi öncesinde kapakları UV lambası ile sterilize ederek hijyen sağlar.

 

 

Uzman Ekibimizle İletişime Geçin
Teklif İste