Ürün Adı
VD-2000 Dolum Makinası
Marka Tip
VD-2000
Kapasite
600 adet/saat ( 200 ml için )

Doldurmak istediğiniz ürün içersinde parçacık olsun ya da olmasın VD-2000 dolum makinası ile Min. 200 ml ile Maks. 2000 ml aralığındaki ambalajlarınıza saatte yaklaşık 600 adet* dolum yapabilirsiniz.

 

* 600 adet/saat 200 ml ambalaj kapasitesidir. Daha düşük ambalajlarda daha hızlı dolum yapabilirsiniz.

Açıklama

KOBE yarım otomatik dolum makinalarında;  içerisinde parçacacık bulunsun bulunmasın bal ve ketçap gibi viskotesi yüksek ürünlerin yanısıra su, meyve suyu gibi ürünler de  kullanılabilir.  Maksimum 600 şişe (kutu) / saat veya daha düşük kapasitlerde  dolum  yapar. Makina modelleri doldurulacak ürün , ambalaj  -  PET , Cam , Kutu ( can ) –tipine göre çeşitlilik gösterir.

 

Dolum Aralığı                         : Min. 200 ml - Max. 2000 ml
Opsiyonel Dolum Pistonu  : Min. 50 ml - Max. 1000 ml
KAPASİTE                                : 600 kap/saat ( 200 ml için )

 

Yarım otomatik makinalarımızın tasarım prensibi, verimlilik üzerine olup amacımız son kullanıcının makinayı uzun seneler performans kaybı yaşamadan tam kapasite ile kullanmasıdır.

 

Teknik Özellikler

MAKİNE ÖZELLİKLERİ :

 

- Makine pnömatik sistem ile çalışan hacimsel bir dolum makinasıdır.

- Ürünü, ihtiyaca göre standart ya da seviye sistemi kontrolüne sahip 80 lt huniden alır.

- Gramaj ayarı çevirme kolu ve numaratör ile kolay bir şekilde ayarlanır ve kayıt altına alınır.

- Dolumu yapılacak ürünü direk olarak kendi hunisinden çeker yada makine imalat kazanının altına bağlanır ve oradan beslenir.

- Yüksek yüzey pürüzsüzlüğü ve argon kaynağı teknolojisi sayesinde bakteri üremesine ve kirlenmeyi önler.

- Sızdırmaz elemanları doldurulacak malzemenin kimyasal özelliğine ve sicaklığına göre teflon, viton veya polietilen malzemeden imal edilir.

- Makine üzerindeki parçalar tri-clamp (kelepçeler) ile bir birine bağlanmıştır.

- Nozul, vana ve dolum pistonu kolay temizlik için tasarlanmıştır. Herhangi bir alet kullanmadan kolayca sökülebilir.

- Ürüne göre, sıvı, viskoz veya tanecikli değiştirilebilir dolum nozulları mevcuttur.

- Dolum işlemi sırasında ambalajları koyabilmek için çekmeceli bir platform vardır; bu platform ambalajın boyuna göre yukarı aşağı kolayca ayarlanabilir.

- Makine 4 tekerlek tarafından desteklenen paslanmaz çelik bir çerçeve üzerinde durur. Tekerlekleri sayesinde isteniler yerde kolay ve hızlı bir şekilde dolum yapmaya hazır hale getirilir.

- Masa üstü ve tekerlekli modelleri mevcuttur.

- Makine 6 ATÜ basınçlı hava ile çalışmaktadır makinede her hangi bir elektrik ve elektronik sistem kullanılmamaktadır.  (Karıştırıcı ve ısıtmalı huni sistemlerinde hariç)

- Her model için ayrıntılı kullanım kılavuzu mevcuttur.

 

MAKİNEDE KULLANILAN MALZEMELER :

 

- Dolumun yapılacak ürünün değdiği tüm yerler 316 L kalite paslanmaz çeliktir. Diğer dış yüzey, muhafaza saçları ve ayaklar 304 kalite paslanmaz çelik ve alüminyumdur.

- FESTO marka pnömatik ekipmanlar (yağsız sistem)

 

ÇALIŞMA SICAKLIĞI :

 

Standart sızdırmazlık contaları ile  5 ºC'den 85 ºC'ye kadar, özel malzemeden yapılan sızdırmazlık contaları ile 90 ºC'nin üstünde dolum yapılabilir.

 

DOLUM HASSASİYETİ :  ±% 1

 

DOLDURABİLECEĞİ ÜRÜNLER:

Reçel, Çikolata Kreması, Marmelat, Ketçap, Mayonez, Salça, Hardal, Meze, Zeytin Ezmesi, Pasta ve Gıda Sosları, Bal, Tahin, Pekmez, Likit Soslar, Zeytinyağı, Nar Ekşisi, Sirke, Şalgam, Süt, Ayran, Kefir, Boza, Meyve Suyu, vb.

Güneş Yağı, Oje, Aseton, Bitkisel Yağlar, Masaj Yağları, Kolonya, Parfüm, Şampuan, Sıvı Sabun, Krem, Losyon, Maske, Saç Kremi, Saç Boyaları, Çamur, Vazelin, vb.

Tiner, Tutkal, Sıvı Zirai İlaçlar, Madeni yağ, Oto Kimyasalları, Antifriz, Mürekkep, Sıvı Bulaşık Deterjanı, Boya, Silikon, Epoksi, Gres Yağı, Ayakkabı Boyası, vb.

Videolar
Videolar
KOBE Bal - Sos Dolum Makinası
Videolar
KOBE Tahin Dolum Makinası
Uzman Ekibimizle İletişime Geçin
Teklif İste